Peršokti prie turinio

justas9012

justas9012

Užsiregistravo: 2019-06-17
IŠJUNGTA Lankėsi: 2019 Jul 13 19:26
-----

Golf 5 1.9 77Kw Surkstus Uzsivedimas

2019 June 17 22:06

Sveiki Kolegos forumiečiai,

 

Prieš keletą savaičių nusipirkau Golf mk5 1,9 77kw 2005 metu, variklio kodas BKC. Po kelių dienų po nusipirkimo pastebėjau, kad retkarčiais užvedimo metu labai šiurkščiai sudirba, supurta variklis, pardavėjui turbūt pasisekė nes kai aprodė automobilį užvedinėjau kelis kart tiek prieš važiuojant tiek po, kūrėsi sklandžiai, jokio drebėjimo nepastebėjau.

 

Simptomai: Kartais užsiveda labai sklandžiai ir švelniai, o kartais užvedant skaudžiai sudreba visas variklis, net pavarų svirtis, kaip traktoriuj, kartais suvibruoja tik truputį. Bet užsiveda visada, tiek šilta, tiek karšta, nereikejo sukti iš kelių kartų niekada, nors kiek pastebejau vibracijos labiau atsiranda kai variklis šiltas, pvz. sutojus kur ir pan, tuomet reikia 1-2s pasukti ir tada užsiveda su drebuliu, bet nevisada kartais sklanžiai ir šilta vedasi. Pasitaiko, kad sudreba ir vedant šaltą. Kai užsiveda variklis dirba tolygiai, važiuojant, jungiant pavaras irgi.

 

Iš pradžių pagalvojau, kad gal kuri variklio pagalvė plyšus, bet nuvariau pakeisti pagrindinio diržo komplekto, tai meistrai patikino, kad pagalvės dar geros, viena truputi iplyšusi bet tai neturėtu įtakoti to sudrebėjimo, o jei turėtu tai turėtų drebėtų važiuojant o ne tik užvedant ir rekomendavo dar nekeisti. Taip pat, sakė kad gali būti dėl padilusio smagračio, užgesinus variklį smagratis sustoja nevisai lygiai ir sekantį kartą vedant sukant starteriui, sudreba kol išoka starterio dantukai į smagračio dantukus. Na gal ir logiška versija, bet man klausimas kiek tas smagratis jau pasidevejas turi būti, kad ant tiek kreivai sustori. Pats smagratis nebarkša, nebuksuoja, sankaba taip pat atrodo gera, servise pravažiavo sako tikrai nereiktu lysti dar ten kažką keisti.

 

Ieškojau informacijos forumuose tiek lietuvių, tiek anglų kalba. Tai randu, kad gali būti karšto starto problema, bet ten simptomai truputi kitokie, kai karšta ilgokai reikia pasukinti kol užsiveda ir galima pataisyti remapinant kompiuterį. Man ilgai sukti kaip ir nereikia. Taip pat, randu tokias galimas problemas:

  • Sudilęs smągratis;
  • Sudilęs starteris;
  • Prastas akumuliatorius, neužtenka jėgos užsukti;
  • Plyšusios variklio pagalvės;
  • Temperatūros daviklis, veleno padėties daviklis;
  • Purkštukai;
  • Kuro siurblio problemos.

Net nežinau pas ką kreiptis elektriką ar variklių meistrą, kad butų galima nusistatyt bėdą, o gal reiktų ignoruoti ir nekreipti dėmesio, nors to daryti nesinori, norisi susitvarkyti.Todėl ir pakūriau tema nes panašios neradau.

 

Taigi Kolegos galbūt kažkas esate susidūrę ir išsprendę tokia bėdą, galėsit suteikti kokios informacijos nuo ko pradėt. Ar galbūt galėtų parekomenduoti kokį žmogų Kaune ar aplink, kuris galėtų padėti su tokia bėda. Dėkui.